Našim hosťom ponúkame nasledovné sprevádzané zážitkové výlety:
 

Večerný Zadar

Ostrov Pag

KRKA + Šibenik

Plitvické jazerá

Rafting Zrmanja


VEČERNÝ ZADAR


Večerný Zadar, cena 15€/ osoba 


Výlet zahŕňa cestu klimatizovaným minibusom tam a späť a sprievodca.
odchod: 18-19:00  návrat cca 23:45


Zadar si každý zamiluje... ukážeme Vám zákutia skryté v starom centre..

Zadar-  je mesto v Chorvátsku pri Jadranskom mori. Žije tu asi 75 tisíc obyvateľov, pričom prevažnú väčšinu obyvateľstva tvoria Chorváti. Zadar je správnym centrom rovnomennej župy. Staré mesto bolo postavené na polostrove, ktorý obkolesujú mohutné staré hradby a počas tureckých nájazdov sa jeho obyvatelia chránili jednoduchým prekopaním šije, čím mesto oddelili od pevniny.

V Zadare sú pozostatky z rímskeho obdobia, sú to najmä časti opevnenia, z ktorých bola väčšina zbúraná za čias rakúskej nadvlády. Zachovalo sa rímske fórum, chrám sv. Donáta z 9. storočia, vedľa neho veža a zvonica, bazilika sv. Anastázie z 12. storočia a niekoľko kostolov a kláštorov zo stredoveku. Novodobé pamiatky sú najmä Morský organ a Pozdrav slnku. Morský organ sa nachádza na brehu mora v západnej časti mesta a sú to vlastne biele schody, ktoré ukrývajú trúbky a pri najmenšom pohybe vĺn a vetra vydávajú príjemnú a zvláštnu melódiu. Vedľa Morského organu, tiež na brehu mora sa nachádza umelecké dielo Pozdrav slnku od architekta Nikolu Bašiča. Táto zaujímavosť – kruh s priemerom 22 metrov, ktorý je zapustený do zeme je postavená na základe hry svetla.
 

 OSTROV PAG

 

Ostrov Pag: cena 25€/ osoba 


Výlet zahŕňa cestu klimatizovaným minibusom tam a späť a sprievodca.
odchod: 09:00  návrat cca 17.00, ochutnávka špeciality z Pagu


Je to celodenný výlet na piesočnatú pláž, s poldenným kúpaním, ukážeme Vám čaro hlavného mesta, ochutnáme, všade známi pašsky PRŠUT a ovčí syr, ako aj olivy a olivový olej.

Tento ostrov navštívia státisíce ľudí z celého sveta patrí k ostrovom plných prekvapení

Pag - je piaty najväčší chorvátsky ostrov, nachádzajúci sa v Kvarnerskej časti Jadranského mora. Má rozlohou 284,56 km2 a okolo 8 tisíc obyvateľov. Nachádza sa v Zadarskej (severná časť ) a Licko-senjskej župe (južná časť ). Najväčšie mesto na ostrove je správne centrum Pag, kde žije okolo 4 350 ľudí.
Ostrov sa nachádza v juhovýchodnej časti Kvarnerského zálivu.Dĺžka členitého pobrežia s hlbokými zálivmi predstavuje až 269 km, z toho až 84 km predstavujú kamienkové a piesočnaté pláže.Od pevniny je Pag oddelený Velebitským prielivom a od ostrova Rabna severe Pažským prielivom.Na juhovýchodnom konci ho spája s pevninou Pažský most. Pri Pagu sa nachádzajú rozsiahle saliny ,kde sa na ploche viac ako 3 km2 získava soľ odparovaním morskej vody. Ročne sa tu získa až 33 000 ton soli.
 

 


KRKA VODOPÁDY, ŠIBENIK

 

KRKA, Šibenik: 38€/osoba


Výlet zahŕňa cestu klimatizovaným minibusom tam a späť a sprievodca, vstup do národného parku,kávička
odchod: 09:00 návrat cca 17:00


Celodenný výlet do národného parku Krka vodopády s kúpaním priamo vo vodopádoch + prehliadka starého mesta Šibenik

KRKA- je rieka v Chorvátsku. Pramení v pohorí DINARA, na svahoch najvyššej hory Sinjal a ústi do Jadranského mora pri Šibeniku. Počas celého toku vytvára množstvo vodopádov a kaskád, vďaka ktorým patrí medzi najvyhľadávanejšie rieky v krajine. Dĺžka: 72,5 km, Povodie: 2088 km2

Turisti ktorí trávia dovolenku v dalmáckej časti jadranu,väčšinou nezabudnú navštíviť Vodopády rieky KRKA, najmohutnejšie vodopády na najpozoruhodnejšejkrasovej rieke Dalmácie KRKA, nazývané Skradinské vodopády (chor. Skradinski buk, čo v preklade znamená mohutný vodopád)
Sú naozaj veľmi pôsobivé, veď sa rúti cez 17 travertínových terás a sústavu kaskád a vodopádov do hĺbky 45,7m v priemere 55m3 vody za sekundu, v dobe silných dažďov aj 350m3/s
Najkrajšie sú vodopády koncom jara, ale nadherné su celý rok, pretože rieka KRKA, má svojími podzemnými vodami ako aj povrchovými, dost vody po celý rok. Skradinske vodopády sú len malou časťou toho čo nám rieka KRKA ponúka.

ŠIBENIK- krásné mesto postavené v benátskom štýle, chvíĺkami si môžete myslieť že ste v Benátkach, úzke uličky a vôňa kulinárskych špecialít sa zapíše do Vašich sŕdc.

Mesto(41 tisíc obyvateľov) a prístav v Severnej Dalmácii neďaleko ústi rieka Krka do mora, v Šibenickom zálive. Šibenik je významné stredisko cestovného ruchu s veľkým množstvom pamiatok. Šibenická katedrála sv. Jakuba bola v roku 2000 zapísaná do listiny svetového dedičstva organizácie UNESCO. Šibenik bol ť ažko poškodený pri agresii krajanských Srbov v rokoch 1991 a 1992. Škody boli už odstránené.
 

 


 PLITVICKÉ JAZERÁ - NÁRODNÝ PARK


Plitvické jazerá: 48€/osoba


Výlet zahŕňa cestu klimatizovaným minibusom tam a späť a sprievodca, vstup do národného parku, kávička
odchod: 07:00 návrat cca 18:00


Každý, kto videl sfilmované romány Karla Maya, pozná Plitvička jezera (Plitvické jazerá), alebo v ich podmanivých zákutiach sa odohrávali dobrodružné scény Winnetoua a iných podobných filmov. Plitvické jazerá so širším okolím patria k najkrajším prírodným výtvorom v Európe.
Prastaré lesy a bujná vegetácia sa zrkadlia v hladinách priezračných jazier neuveriteľne krásnych farieb...

Národný park Plitvické jazerá-  je najznámejší národný park v Chorvátsku, ktorý leží v Licko-senjskej župe.Nachádza sa na hornom toku rieky Korana medzi horskými vápencovými masívmi Velká a Malá Kapela a Pleševica medzi mestami Karlovac a Zadar v blízkosti hranice s Bosnou a Hercegovinou. Krasové jazerá sú terasovito rozložené a spojené prietokmi. Nachádza sa tu 140 vodopádov, 20 jaskýň a žriedel. Rozloha parku je 29 482 ha. Lesy sú bukové, jedľové, smrekové a tisové. Označenie Plitvické jazerá po prvé použil v roku 1777 kňaz Dominik Vukasovič. 8. apríla 1949 bol založený národný park na ochranu unikátnej kaskády (prevýšenie 156 m) a v roku 1979 bol zaradený na zoznam Svetového dedičstva UNESCO.Do roku 1958 bol pre turistov neprístupný. Na jar 1991 sa územie parku stalo miestom veľkonočnej krvavej bitky, prvého vojenského konfliktu, ktorý si
vyžiadal obete v rámci juhoslovanskej občianskej vojny.

 


 ZRMANJA


Rafting/kanoe/kajak safari : cena 40€/ osoba

Výlet zahŕňa dopravu tam a spät odchod 09:00 príchod cca 17:00

Celodenný zážitok na rieke Zrmanja a Krupa. Rafting je dostupný v predsezóne a po sezóne, kanoe a kajak počas celého roku.

Po splave, kúpanie vo vodopádikoch Zrmanje, malé občerstvenie po vyčerpávajúcom splave .)